Вчені винайшли сонячні панелі з натуральних матеріалів.
Американські науковці створили сонячні панелі з використанням натурального волокна, що демонструють підвищену ефективність перетворення енергії (10,8%) і мають високу стійкість до механічних пошкоджень. У розробці застосовували екологічно чисті матеріали як альтернативу поліетилентерефталату (ПЕТ), що традиційно використовується у виробництві панелей.
Інновація спрямована на зменшення впливу ПЕТ на довкілля, а також на покращення теплових і механічних характеристик сонячних модулів. Задня частина панелі, виготовлена з натурального волокна за спеціальною технологією, забезпечує ефективний тепловий розподіл і якісну ізоляцію.
Хоча нова технологія може бути дорожчою на етапі виготовлення, у довгостроковій перспективі вона забезпечить економію за рахунок зниження витрат на обслуговування та підвищену продуктивність, особливо в екстремальних умовах експлуатації.
Дослідження показали, що виробництво сизалевих волокон на 60% зменшує викиди CO2 і потребує на 50% менше енергії порівняно з виготовленням ПЕТ-листів.
"Використання натуральних армованих волокнами композитів у сонячній енергетиці не лише допомагає розв’язати екологічні проблеми, а й відкриває можливості для створення високоефективних, довговічних і сталих рішень", – зазначили дослідники.
Як повідомляє "Українська енергетика", в Україні сонячні електростанції займають лідируючі позиції серед інших типів генерації відновлюваної енергії (вітрових, гідро- та біостанцій), становлячи 75% від усіх ВДЕ-об’єктів. Станом на квітень 2024 року в країні зареєстровано 1369 сонячних електростанцій, що належать 931 ліцензіату.
Більшість виробників активно користуються державною підтримкою через "зелений" тариф, який діє для 97% сонячних електростанцій.
- Майбутнє сонячної енергетики в Україні: Чому варто інвестувати в сонячні панелі вже зараз?З розвитком технологій та зростаючою необхідністю енергетичної незалежності, сонячна енергетика стає все більш привабливою для українців. В умовах війни, коли традиційні джерела енергії під постійною загрозою атак, сонячні панелі допомагають забезпечити стабільність та енергетичну безпеку як для приватних будинків, так і для громадських будівель.Повна версія новини
- Сонце Після Бурі: Шлях до Стійкого Відновлення та Енергетичної НезалежностіВ останні часи ми все частіше стикаємося з руйнівними наслідками стихійних лих, які залишають після себе не тільки зруйновані будинки та інфраструктуру, а й міста та населені пункти без електроенергії. У такі моменти стає очевидною необхідність у надійних джерелах енергії, здатних відновити електропостачання та підтримувати життєво важливі функції суспільства. Одним із найперспективніших джерел є сонячна енергія, особливо у поєднанні з системами зберігання енергії.Повна версія новини